Záleží nám na vývoji Vašich dětí. Naše škola a školka
vyniká kvalitní výukou, krásným prostředím

a individuálním přístupem.

Základní a Mateřská škola Písečná se nachází v obci, která leží asi čtyři kilometry od města Letohrad v Pardubickém kraji. Zřizovatelem školy je obec Písečná. V naší základní škole vzděláváme žáky podle programu Základní škola, s výukou anglického jazyka již od mateřské školy. Žáky vedeme ke vzájemné spolupráci a využívání svých vědomostí v praxi. Dvakrát ročně při celodenním výletě plní děti praktické úkoly, které by bez znalosti teorie nezvládly.
Mateřská školka a základní škola spolu úzce spolupracují, děti se účastní některých akcí společně /plavání, lyžařský výcvik, divadla, karnevaly, besídky.../

Předškoláci se v průběhu roku seznamují i s děním ve škole. Také díky tomu je jejich přechod do první třídy bezproblémový.

Kapacita základní školy je 60 dětí 1.-5. ročníku, školní družina má kapacitu 30 žáků. Mateřská škola má kapacitu 40 dětí. V objektu je školní jídelna, která je pro mateřskou a základní školu společná. K dispozici je také velmi dobře vybavená školní tělocvična, využívaná jak v hodinách TV, tak i odpoledne při různých kroužcích.

Základní i mateřská škola slouží převážně dětem z obce Písečná, Žampach a Hlavná. Ale jsou mezi námi i děti z Letohradu.

Základní škola a Mateřská škola Písečná, okres Ústí nad Orlicí

561 70 Písečná 2